Program turnieju

Poniedziałek

 • 11:00 – 12:30 – Przyjazd uczestników i spotkanie na wspólnym brunchu w Domku Klubowym (Rozgrzewka na Driving Range)
 • 12:30 - 12:45 – Odprawa turniejowa, wspólne zdjęcie
 • 13:00 – 18:00 – Rozpoczęcie Rundy pierwszej turnieju (shotgun)
 • 13:00 – 15:00 – Akademia Golfa dla początkujących, cz.1
 • 15:00 – 15:30 – Przerwa kawowa dla uczestników Akademii Golfa
 • 15:30 – 17:30 – Akademia Golfa dla początkujących, cz.2
 • 17:30 – 19:00 – Wspólny lunch w Domku Klubowym
 • 20:00 – 01:00 – Wieczorny bankiet z muzyką na żywo (smart casual)

Wtorek

 • 08:00 – 09:30 – Śniadanie w domku klubowym
 • 09:30 – 09:45 – Odprawa turniejowa
 • 10:00 – 15:00 – Rozpoczęcie Rundy drugiej turnieju (shotgun)
 • 11:30 – 15:00 – Akademia Golfa dla początkujących, cz.3
 • 15:00 – 16:30 – Lunch i ceremonia rozdania nagród
 • 17:00 - Oficjalne zakończenie turnieju

Nagrody

Nagrody po pierwszej rundzie turnieju:

1 miejsce

I miejsce w klasyfikacji stableford netto w trzech grupach handicapowych – Oryginalne akcesoria marki Bentley

1 miejsce

I miejsce w klasyfikacji strokeplay brutto po dwóch rundach dla najniższej grupy handicapowej – Oryginalne akcesoria marki Bentley

dodatkowe nagrody

Dodatkowe nagrody:

Longest Drive – nagrody rzeczowe od sponsorów dołków konkursowych
Nearest to the Pin – nagrody rzeczowe od sponsorów dołków konkursowych

Nagrody po dwóch rundach turnieju:

I, II, III miejsca w klasyfikacji stableford netto w trzech grupach handicapowych – nagrody rzeczowe
I miejsce w klasyfikacji strokeplay brutto po dwóch rundach dla najniższej grupy handicapowej – Wizyta w fabryce
Bentley Motors oraz oryginalne akcesoria marki Bentley

Bentley i sport

Marka Bentley, która narodziła się w 1919 r. w Londynie, od początku swojego istnienia związana była ze sportem. Założycielem marki był Walter Owen Bentley, inżynier, ale i ogromny pasjonat sportów motorowych, którego ambicją było stworzenie szybkiego i najlepszego w swojej klasie samochodu. Prace nad pierwszym modelem Bentley EXP 2 zakończono w 1921 r. i od razu zadebiutował on z sukcesem w wyścigach w Brooklands, jako pierwszy przejeżdżając linię mety. Potem jeszcze kilka razy samochody Bentley zwyciężały w wyścigach w Brooklands, a miejsce to, określane przez Brytyjczyków mianem „Ascot of Motorsport”, stało się dla aut tej marki swoistym poligonem doświadczalnym.

bentley i sport

Jednak ambicje założyciela marki sięgały dużo dalej, bo aren międzynarodowych. W 1921 r. Bentley wspólnie z dwoma brytyjskimi kierowcami Harrym Varleyem i Frakiem Burgessą opracowali czterocylindrowy model Bentley 3 Litre, który wkrótce zaczął się z sukcesami rywalizować w wyścigach za granicą. W 1922 r. w zawodach 1922 TT za kierownicą jednego z aut siedział sam Walter O. Bentley. To bowiem jego pasja w największym stopniu zadecydowała o tym, że sporty motorowe na stałe wpisały się w DNA firmy.

Prawdziwym testem dla nowo powstałej marki miał okazać się jednak dwudziestoczterogodzinny wyścig Le Mans. Bentley był początkowo sceptyczny, jednak po pierwszym wyścigu w 1923 r. w którym Bentley 3 Litr zajął czwarte miejsce i ustanowił nowy rekord okrążenia, zmienił zdanie. Pierwszy wyścig udało się wygrać już rok później, w 1924 roku, a od 1927 do 1930 roku wyścigowy team Bentey Boys stał się prawdziwym hegemonem rywalizacji Le Mans. Rozpoczęła się era, która na stałe zdefiniowała charakter marki.

Jednak związki Bentleya ze sportem, mimo że głęboko zakorzenione w dyscyplinach motorowych, są zdecydowanie szersze. Nie jest przypadkiem, że 100-lecie swojego istnienia marka postanowiła uczcić m.in. powstaniem limitowanej, ekskluzywnej linii kijów golfowych Bentley Golf, podkreślając swój związek z jedną z najbardziej brytyjskich dyscyplin sportu.

Marka Bentley obecna jest w Polsce od 2009 roku. Do dyspozycji Klientów firmy są dwa salony – w Katowicach i Warszawie.

Lokalizacja

Gospodarzem turnieju Bentley Golf Invitational będzie mistrzowskiej klasy pole Sand Valley Golf Resort, sklasyfikowane przez brytyjski magazyn „Golf World” w rankingu 100 najlepszych pól golfowych w Europie. W skład tego niezwykle gościnnego resortu wchodzi 18-dołkowe pole golfowe par 72, 6-dołkowa akademia golfa par 3, zadaszony driving range oraz duży obszar treningowy.

Lokalizacja

Pole zostało zaprojektowane przez duet Tilander-Ristola, który nadał temu miejscu niezwykle linksowy charakter z szerokimi fairwayami, rozległymi bunkrami oraz wymagającymi greenami, które są nieodzownym elementem niezapomnianej rundy golfa na Sand Valley.

Partnerzy

macmallan

Założona w 1824 roku marka Macallan jest znana na całym świecie ze swoich niezwykłych whisky single malt. Ich wyjątkowa jakość i wyróżniający się charakter ujawniają bezkompromisową doskonałość, do której dąży The Macallan od czasu jej założenia przez Alexandra Reida na płaskowyżu nad rzeką Spey w północno-wschodniej Szkocji.

Globalne partnerstwo z Macallan zostało zaprezentowane na początku lipca The Macallan Estate w regionie Speyside w Szkocji, wraz z wprowadzeniem na rynek nowego hybrydowego Bentleya – kolejnego kroku na drodze firmy Bentley do stania się wiodącą na świecie firmą w zakresie zrównoważonej luksusowej mobilności w ramach strategii Beyond100.

Zainspirowało nas to do połączenia sił i Polskim rynku i stworzenia niezwykłego wydarzenia we współpracy z tą wyjątkową marką.

Połączone poświęceniem dla mistrzostwa, kunsztu, kreatywności i innowacji, dwie wiodące na świecie brandy będą dzielić się wiedzą na temat zrównoważonego rozwoju, tworzyć nowe, inspirujące produkty, jednocześnie dążąc do bezkompromisowej doskonałości, z której są znane.

Już 30 sierpnia będą mogli Państwo poznać głównego partnera turnieju Bentley Golf Invitational!