SERVICES

Swing z Bentleyem

To będzie turniej inny niż wszystkie. Turniej naprawdę wyjątkowy. Tak jak wyjątkowe i niepowtarzalne są samochody marki Bentley, która od ponad wieku nieprzerwanie utrzymuje opinię jednego z najbardziej pożądanych motoryzacyjnych brandów świata.

Zobacz więcej

Zakwaterowanie

Uczestnicy zostaną zakwaterowani w przepięknym hotelu The Bridge w samym centrum Wrocławia – na historycznym Ostrowie Tumskim. Obiekt ten łączy w sobie przeszłość i dziedzictwo tego miejsca ze współczesnością. Zachwyca niepowtarzalnym wnętrzem, otoczeniem oraz usługami na najwyższym, światowym poziomie. Na terenie hotelu znajduje się również Restauracja Craft, serwująca ciekawe dania, przygotowane z lokalnych produktów.

Zobacz więcej

Partner wydarzenia

Partnerem wydarzenia Bentley Invitational jest The Macallan, jedna z pierwszych destylarni w Szkocji, które otrzymały legalną licencję. Od tego czasu firma zdobyła reputację jednej z wiodących na świecie whisky typu single malt. The Macallan powstaje w oparciu o istotne wpływy Hiszpanii, Ameryki Północnej i Szkocji oraz ich naturalne surowce, w połączeniu z tradycyjnymi metodami i rzemiosłem.

Zobacz więcej

Lokalizacja

Gospodarzem turnieju Bentley Golf Invitational 2022 będzie mistrzowskiej klasy pole Wrocław Golf Club, jedno z najpiękniejszych w Polsce pól golfowych. Powstało na terenie byłego poligonu wojskowego, czego ślady są miejscami wyraźnie widoczne i nadają dołkom niespotykany charakter. Na obszarze, który pierwotnie był niemal płaski, powstały wyglądające na naturalne delikatne wzniesienia i liczne stawy.

Turniej Bentley Invitational 2021
Zobacz więcej

Druga edycja turnieju

Pomiędzy 30 czerwca – 1 lipca 2022 r. odbędzie się druga polska edycja Bentley Golf Invitational. Zawody na gościnnym polu golfowym Wrocław Golf Club upłyną pod znakiem luksusowych samochodów, sportowej rywalizacji i atrakcji dodatkowych przygotowanych z myślą o klientach i przyjaciołach marki. To wyjątkowe spotkanie w gronie sympatyków Bentley będzie miało formułę invitational, a udział w nim jest możliwy wyłącznie dla zaproszonych gości.

Zobacz więcej

Bentley Golf

Zaangażowanie marki Bentley w sport, a szczególnie w sporty motorowe, sięga początków jej istnienia. Golf w swoim duchu doskonale uosabia wartości zakorzenione w brytyjskim charakterze marki. O tym, jak silny jest to związek, świadczy chociażby sposób, w jaki firma z Crewe uczciła 100-lecie swojego istnienia. Efektem tego wyjątkowego jubileuszu było powstanie m.in. limitowanej, ekskluzywnej linii kijów golfowych Bentley Golf.

Zobacz więcej

Bentley Golf Invitational

Bentley Golf Invitational będzie w swoim charakterze nie tylko wyzwaniem sportowym, ale również wyjątkowym spotkaniem w gronie przyjaciół marki. Pokazy nowych modeli aut, wieczorny event z muzyką na żywo, akademia golfa dla początkujących, a także dodatkowe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – wszystko to ma sprawić, że wspólnie spędzony czas przyniesie uczestnikom tego spotkania wiele niezapomnianych wrażeń.

Zobacz więcej

Bentley i sport

Marka Bentley, która narodziła się w 1919 r. w Londynie, od początku swojego istnienia związana była ze sportem. Założycielem marki był Walter Owen Bentley, inżynier, ale i ogromny pasjonat sportów motorowych, którego ambicją było stworzenie szybkiego i najlepszego w swojej klasie samochodu. Prace nad pierwszym modelem Bentley EXP 2 zakończono w 1921 r. i od razu zadebiutował on z sukcesem w wyścigach w Brooklands, jako pierwszy przejeżdżając linię mety. Potem jeszcze kilka razy samochody Bentley zwyciężały w wyścigach w Brooklands, a miejsce to, określane przez Brytyjczyków mianem „Ascot of Motorsport”, stało się dla aut tej marki swoistym poligonem doświadczalnym.

Bentley i sport
Zobacz więcej
    • 1
    • 2